ZAPROSZENIE EVENT „ŚWIĘTO LASU – BARTNICY SUDETÓW”

Lokalizacja: Nadleśnictwo Międzylesie, „Pole biwakowe”

Termin: 19 września 2021 r. (niedziela)

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie plenerowej pn. Święto Lasu – Bartnicy Sudetów” organizowanej przy współudziale LOP, Nadleśnictwa Międzylesie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Event będzie miał charakter edukacyjny, w którym mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, ponieważ zasób wiedzy i przygotowane konkursy będą dostosowane do grup wiekowych. Podczas rozgrywek, które będą pewnego rodzaju formą rywalizacji uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z zakresu gospodarki leśnej, bioróżnorodności, pszczelarstwa i bartnictwa.

Podczas eventu będą organizowane również konkursy kulinarne dla najmłodszych grup wiekowych pod okiem wybitnych kuchmistrzów, m.in. Pana Karola Okrasy. Dzieci i młodzież nauczą się jak z leśnych zbiorów w prosty sposób zrobić smakołyk, który pokocha każde podniebienie. Najmłodsi będą mogli poznać kilka tajemnic z leśnego świata kulinarnego, które zdradzą im kucharze. 

Ponadto na każdym ze stoisk edukacyjnych uczestnicy zdobędą punkty, które będą mogli wymienić na upominki i gadżety w punktach Lasów Państwowych.

Serdecznie zapraszamy